statystyki szczegółowe

Aktualności

Syrena na łopatkach!

• autor: Admin, 2012-07-19 13:01

W swoim pierwszym pełnowymiarowym sparingu przed sezonem 2012/13 Formacja Port 2000 zdeklasowała Syrenę Zbąszynek wbijając gościom aż 10 bramek i tracąc przy tym zaledwie jedną.

Oba spotkania ligowe, które nasza drużyna rozegrała z Syreną w sezonie 2011/12 były bardzo zacięte i trzymały w napięciu niemalże do ostatniego gwizdka sędziego. W Zbąszynku Formacja triumfowała 5:2, natomiast w Porcie 2000 zaledwie 1:0. Inaczej było we wczorajszym meczu, w którym naszej drużynie wychodziło dosłownie wszystko. Zaowocowało to wysokim i pewnym zwycięstwem obrazującym różnicę między Formacją Port 2000, a jej jeszcze nie tak dawnym rywalem ligowym.
Goście ze Zbąszynka spotkanie zaczęli dość odważnie próbując zaatakować bramkę Łukasza Merdy. Otwarta gra Syreny została brutalnie skarcona przez Portowców, którzy już w 30. minucie meczu prowadzili 4:0. Goście nie wykorzystali nawet rzutu karnego. To wszystko sprawiło, że Syrenie podcięte zostały przysłowiowe "skrzydła". Formacja natomiast nie zamierzała zwalniać i zdobywała kolejne gole, których było aż 10. Syrenie udało się zdobyć jedynie honorową bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry...
Warto dodać, że w ubiegły weekend Syrena poległa 1:4 w spotkaniu sparingowym z drużyną Dębu Przybyszów, z którą Portowcy rywalizować będą w rozgrywkach IV ligi. Obrazuje to poniekąd jaką siłą dysponuje nasza drużyna.

Formacja Port 2000 - Syrena Zbąszynek 10:1 (4:0)

strzelcy bramek: Sikora 9', 12', 50'; Pawlak 18', 66'; sam. 30'; Juszczak 68'; Marcinkiewicz 71', 86'; Iwan 80' - Pijanowski 90'.