Aktualności

Było nerwowo, lecz 3 punkty zostały w Porcie!

• autor: Admin, 2012-09-02 11:49

Formacja Port 2000 - Spójnia Ośno Lubuskie 3:1 (2:0)

W meczu szóstej kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi Formacja Port 2000 pokonała Spójnię Ośno Lubuskie w stosunku 3:1.
Portowcy zdążyli nas przyzwyczaić, że ligowe spotkania zaczynają z wysokiego C. Podobnie było w sobotę, bowiem już od pierwszego gwizdka sędziego wykrystalizowała się przewaga drużyny z Portu 2000. Zaowocowało to zdobyciem bramki w 20. minucie spotkania. Jej strzelcem został Krzysztof Sikora, który wykorzystał celne dośrodkowanie Szymona Juszczaka. Już dwanaście minut później prowadziliśmy 2:0. Bramkę ponownie zdobył Krzysztof Sikora, a asystował mu Mateusz Konefał. Po raz kolejny przekonaliśmy się więc jak groźną bronią Formacji są akcje oskrzydlające zakończone dośrodkowaniami. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, chociaż goście z Ośna Lubuskiego mieli ku temu wyśmienitą okazję. W 34. minucie Łukasz Merda wybronił bowiem sytuację "sam na sam".
Zaraz po przerwie pięknym strzałem pod poprzeczkę trzeciego gola dla Formacji zdobył Tomasz Pawlak. Mogłoby się wydawać, że bramka ta wprowadzi spokój w szeregi gospodarzy i podetnie skrzydła gościom. Nic jednak z tych rzeczy, bowiem już 5 minut potem Przemysław Begier minął Łukasza Merdę i zdobył bramkę dla Spójni. W 60. minucie zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo, ponieważ Adam Suchowera ukarany został czerwoną kartką za zagranie ręką we własnym polu bramkowym, co zaowocowało dodatkowo rzutem karnym. Na szczęście fantastycznie na linii zachował się Łukasz Merda, który obronił strzał Daniela Szafrana. W 75. minucie pięknym uderzeniem z 30 metrów popisał się Filip Kiliński, który trafił w poprzeczkę! Do końca spotkania Formacja grająca w osłabieniu kontrolowała to co dzieje się na boisku i zdobyła kolejne cenne trzy oczka do ligowej tabeli.
Następnym rywalem naszej drużyny będzie Lubuszanin Drezdenko. Początek tego wyjazdowego meczu już w sobotę o godzinie 16:00.