statystyki szczegółowe

Aktualności

Zorza Mostki - Formacja Port 2000 2:4 (0:2)

• autor: Admin, 2010-03-31 22:47

Derby Mostek dla Formacji! W dzisiejszym meczu nasz zespół zwyciężył na boisku rywala 4:2.

Przez deszczową aurę oraz fakt, iż mecz ten rozgrywany był w środku tygodnia, na trybunach nie zjawiło się wielu kibiców.
Pierwsze minuty meczu to głównie walka w środku pola. W 17. minucie Paweł Piskorski podał piłkę na lewe skrzydło do Grzegorza Galasa, ten wycofał ją na 11. metr do Rafała Nowaka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce. Siedem minut później Formacja prowadziła już 2:0 a stało się to za sprawą Krzysztofa Skrzypczaka, który wykorzystał świetne podanie od "Piskora". Gospodarze pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola stworzyli sobie dopiero w 42. minucie, jednak na posterunku był Arkadiusz Fleszar. Na przerwę zespoły schodziły więc przy wyniku 0:2.
Początek drugiej połowy to wciąż przewaga na boisku Formacji. W 53. minucie w polu karnym gospodarzy przewrócony został Michał Kroczek, jednak sędzia zamiast wskazać na wapno ukarał zawodnika żółtą kartką. W 67. minucie piłkę w środku pola stracił Mariusz Mazur i niespodziewanie kontaktowego gola zdobył zespół Zorzy. Dosłownie 4 minuty później miejscowi wyrównali stan rywalizacji. Pomogła im w tym kontrowersyjna decyzja sędziego liniowego, który uznał że piłka w dłoniach Arka Fleszara przekroczyła linię bramkową. Strata dwóch goli wzbudziła w Portowcach sportową złość. W 76. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Baraniak. Jednak piękne uderzenie "Siaty" na rzut rożny sparował golkiper Zorzy. W narożniku boiska piłkę ustawił Paweł Piskorski i dośrodkował ją wprost na głowę Sławomira Warchoła, który świetnie zachował się w polu karnym i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 3:2. Gospodarze po błędzie Mateusza Szatarskiego mieli okazję do zdobycia wyrównującej bramki jednak napastnik Zorzy za długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę odebrał mu Mariusz Mazur. Miejscowych nie było stać na więcej, a Formacja zdobyła bramkę ustalającą wynik meczu na 4:2. Strzelił ją w 90 minucie Sławomir Bak.
Skład Portowców dostępny w zakładce >Relacja<.