Aktualności

Mamy lidera!

• autor: Admin, 2010-04-03 23:51
Formacja Port 2000 - Błękitni Ołobok 2:0 (1:0) - relacja.

Hit kolejki, jakim niewątpliwie miał być mecz Formacji z Błękitnymi, przyciągnął na boisko w Porcie sporą grupę kibiców.
Pierwsze minuty meczu to głównie walka w środku pola. Przewagę w posiadaniu piłki miała Formacja, jednak w akcjach naszego zespołu brakowało decydującego podania lub skutecznego strzału. Wielokrotnie gości ratował też świednie dysponowany tego dnia bramkarz. Strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć go m.in. Przemek Siekiera i Rafał Nowak, jednak były one niecelne. Bramkę Błękitnych, Portowcy odczarowali dopiero w 41. minucie meczu. Dwójkową akcję na prawym skrzydle przeprowadzili Paweł Piskorski oraz Michał Kroczek, którego dośrodkowanie na bramkę zamienił Krzysztof Skrzypczak. Na przerwę zespoły schodziły więc przy skromnym prowadzeniu gospodarzy 1:0.
Druga połowa bardzo przypominała pierwszą. Walka toczyła się głównie w środku pola, a akcje obu zespołów kończyły się nielicznymi oraz nieskutecznymi strzałami. W 80. minucie meczu, Formacja zdobyła jednak
gola na 2:0. W polu karnym nieczysto w piłkę trafił Krzysiek Skrzypczak, ta jednak trafiła pod nogi Rafała Nowaka, którego strzał wybronił bramkarz z Ołoboku. Jednak wobec dobitki z 15. metra Sławomira Baka był już bezsilny. To już trzeci ligowy mecz z rzędu, w którym wracający po kontuzji Sławek  wchodzi z ławki rezerwowych i zdobywa gola. W ostatnich minutach meczu, gole mogli zdobyć jeszcze Michał Kroczek i ponownie Sławek Bak, jednak w pierwszym przypadku mocne dośrodkowanie od Mateusza Szatarskiego było dla "Kroka" za mocne i jego strzał głową poszybował wysoko nad bramką, natomiast w drugim przypadku, gości uratował ich bramkarz, który jednak opłacił tą interwencję kontuzją.
Mecz z Błękitnymi do łatwych nie należał i trzeba cieszyć się ze zwycięstwa 2:0. Formacja po zdobyciu trzech punktów wskoczyła na fotel lidera, ponieważ prowadzący dotąd Medyk Cibórz bezbramkowo zremisował z Sokołem Kalsk.
Skład dostępny w zakładce /relacja/. Zdjęcia z meczu wkrótce pojawią się w galerii.