Aktualności

Drugie zwycięstwo

• autor: Admin, 2010-08-23 09:38

Zenit Ługów - Formacja Port 2000 0:2(0:1)

Portowcy zadowoleni wrócili z pierwszego w tym sezonie wyjazdu. Po wyrównanym i ciężkim meczu wygraliśmy z Zenitem Ługów 2:0.
Kibice, którzy przybyli na stadion w Świebodzinie nie mogli narzekać na brak emocji. Spotkanie rozgrywane było w dość szybkim tempie, widać było dużo walki, na którą czasem przesadnie nie pozwalał sędzia.
Pierwsza połowa to przewaga Formacji. Nasi zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie mogli pokonać bramkarza Zenitu. Wtedy przyszła 29. minuta. Rzut rożny wykonywał Marcin Baraniak, piłkę z pola karnego wybili gospodarze, jednak w taki sposób, że spadła ona wprost pod nogi Michała Kroczka, który strzałem z 16. metra zmusił golkipera Zenitu do kapitulacji. Rezultat przed przerwą już się nie zmienił, po 45. minutach mieliśmy więc 0:1.
W drugiej połowie spotkanie troszkę się wyrównało, jednak ponownie to Portowcy mieli więcej z gry. w 70. minucie nasi zawodnicy przeprowadzili piękną akcję na jeden kontakt. Grzegorz Galas przewrotką zagrał do Maćka Przypisa, ten podał piłkę do Sławomira Baka, którego strzał wylądował na słupku. W minucie 90. w polu karnym Zenitu faulowany był Marcin Baraniak. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany - "Siata", ustalając tym samym wynik meczu na 0:2.
Nasz zespół zajmuje po dwóch kolejkach drugie miejsce w tabeli. Pierwsze miejsce należy do Błękitnych Toporów, którzy mają od Formacji lepszy stosunek bramek. Z kompletem zwycięstw są też Błękitni/Fadom Nowogród Bobrzański, Syrena Zbąszynek oraz UKP Zielona Góra (które rozegrało jednak dotychczas tylko jedno spotkanie).
Kolejny mecz już w środę. W Porcie 2000 gościć będziemy UKP Zielona Góra.